500 skirtingų funkcijų atliekantis organas – kepenys: kaip jomis tinkamai pasirūpinti

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Kepenys yra itin svarbus organizmo organas, atliekantis ne mažiau, kaip 500 skirtingų funkcijų, dalyvaujantis virškinimo procese, skaidantis toksinus, valantis organizmą. Todėl kepenimis rūpintis yra be galo svarbu. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai, kaip pasirūpinti savo kepenimis jau dabar.

 

Studijoje lankosi Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas, gastroenterologas, profesorius Liutauras Labanauskas. Laidos pašnekovas teigia, jog kepenų susilpnėjimą gali lemti ne tik virusinės infekcijos, bet ir labai daugeliui priimtinas gyvenimo būdas: „Yra dvi stambios grupės, galinčios nulemti kepenų susilpnėjimą. Viena, kurią norėčiau šį kartą mažiau akcentuoti, yra virusinės infekcijos – hepatitas C ar B. tai yra konkrečios ligos. Didesnė grupė yra neigiamas išorinių veiksnių poveikis. Pirmiausia - chemikalai, kurių šiandieną buityje yra labai daug, pvz.: indų ploviklis, kuris nėra pakankamai nuskalaujamas. Toliau – vaistai. Yra nustatyta, jog jei žmogus vartoja daugiau negu tris medikamentus, atsiranda neigiamas poveikis kepenims. Taip pat svarbus faktorius yra maistas, jeigu jis yra nesubalansuotas ar vartojami tam tikri maisto produktai. Na, ir žinoma alkoholis, kurio poveikis kepenims yra plačiai žinomas“.

 

Gydytojai pastebi, jog po COVID-19 infekcijos, taip pat smarkiai padidėjo pacientų kreipimųsi dėl kepenų sutrikimo: „COVID-19 yra virusinė infekcija ir ji, kaip ir priklauso, sugriauna organizmo homeostazę – subalansuotą organizmo veiklą. Kepenys yra tas organas, kuris turi atstatyti darnią organizmo veiklą, todėl visa ligos našta krinta būtent ant kepenų. Ir jeigu kepenų problemų žmogus turi ir iki susirgimo COVID-19 infekcija, natūralu, kad šio organo būklė dar labiau pablogėja. Gastroenterologai pastebi, jog po koronaviruso išplitimo, pacientų kreipimosi dėl kepenų padaugėjo“, - teigia profesorius.

 

Kita laidos tema – akių sausėjimas. Gydytoja oftalmologė Donata Montvilaitė teigia, jog akių sausėjimą gali lemti labai daug priežasčių: „Akių sausumas gali atsirasti dėl sutrikusios ašarų gamybos; nestabili ašarų plėvelė. Akių sausėjimas yra rimta problema, kadangi esant tokiai situacijai prasideda akių pažeidimai, uždegiminiai procesai, sukeliantys labai nemalonius pojūčius“. Vaistininkė Raimonda Truncė teigia, kad pacientai pajutę diskomfortą dažnai pirmiausia kreipiasi į vaistinę: „Dažnai žmonės tai įvardina, kaip smėlio atsiradimą akyse, vokų sunkumą, paraudusias akis. Pirmiausiai pradedame teikti pagalbą akių lašiukais“.

 

Apie visa tai ir dar daugiau – jau šį šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“, 9:30, per žiūrimiausią televiziją TV3!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lina
2022-08-04 22:56
Man galų buti daug vaistu getiu