Ąžuolas – nuo seno gerbiamas medis, tačiau ar žinote, kokiomis gydomosiomis savybėmis jis pasižymi?
Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad maistui naudojami pomidorai mažina kai kurių pavojingų problemų, pavyzdžiui, vėžio, osteoporozės, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, atsiradimo riziką.
Mėgstate kivius? Turime jums gerų naujienų! Mokslininkai iš Norvegijos pastarosiomis dienomis atrado dar vieną naudingą šių vaisių savybę. Jų teigimu, kiviai – tai puiki priemonė, padėsianti apsaugoti širdį nuo pačių įvairiausių ligų.
Juodieji pipirai – tai prieskoniai, kurių galima rasti kone kiekvienuose namuose. Be jų sunku įsivaizduoti savo virtuvę. O ar žinojote, kad juose esančios medžiagos, verčiančios mus čiaudėti, taip pat padeda išsaugoti ir liekną figūrą?
Kaip rodo tyrimai, šokoladas – gana efektyvi kovos su kosuliu priemonė.
Retai kuri moteris gali pasigirti, kad „tos dienos“ praeina lengvai ir neskausmingai. Paprastai gyvenimas tampa nesaldus bent dienai ar dviems – nepadeda net vaistai (nebent jie labai stiprūs, tačiau dažnai jų vartoti nenorima). Ką daryti?
Panašu, kad rasta nemedikamentinė krešulių ir trombozės sukeliamų ligų profilaktikos priemonė. Susidaręs trombas gali suketi insultą, infarktę ir plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pavojinga tuo, kad kraujo nešamas trombas gali nukeliauti į galvos smegenis, širdį, plaučius ir kitus organus. Saugi ir efektyvi varikozinio venų išsiplėtimo pri...
Ūžimas ausyse – ne liga, o tik daugeliui iš jų būdingas. Dažniausios priežastys – per didelis kraujospūdis, galvos kraujagyslių aterosklerozė, su amžiumi susiję klausos aparato pokyčiai, infekcijos, nevisavertė mityba, anemija ir pan. Prieš gydantis bet kuria iš toliau nurodytų priemonių, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju ir išsitirti.
Koks svarbus yra geras regėjimas, paprastai susimąstome tik tada, kai jis ima silpti. Šio reiškinio priežastys visiems puikiai žinomos, tad aiškinti jų papildomai tikriausiai nebereikia – verčiau pakalbėkime apie tai, kaip sau padėti. Ką pataria liaudies medicina?
Klinikiniai vaistažolių tyrimai rodo, kad rausvažiedė ežiuolė – ko gero pati veiksmingiausia kovos su peršalimo ligomis priemonė. Ši daugiametė vaistažolė jau nuo seno vartojama stiprinti imunitetą ir kovoti su gripu bei kitais negalavimais, tačiau iki šiol trūko žinių apie tai, kaip ji veikia žmogaus organizmą.
Australų mokslininkai jau nuo 2004 metų tarpusavyje nesutaria, ar vitaminas C (askorbo rūgštis) yra išties toks jau stebuklingas ir geras vaistas nuo peršalimo ligų, kaip mums įprasta manyti. Norėdami išsiaiškinti tiesą, jie atliko per 30 tyrimų.
Mūsų dienomis preparatų, skirtų stiprinti imunitetą, galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Kita vertus, liaudiški receptai nepraranda savo aktualumo (ypač šiuo metų laiku). Siūlome keletą pačių efektyviausių liaudiškų receptų.
Turbūt nedaugeliui Lietuvoje yra žinomas Annos Wigmore (Ona Varapickaitė, 1909 – 1994) vardas. Tai lietuvė, vaikystėje emigravusi į JAV. Anna Wigmore buvo natūropatė ir neapdoroto, gyvo maisto bei želmenų sulčių vartojimo pradininkė pasaulyje.
Medikai rado naują ir gana netikėtą būdą kovoti su cukriniu diabetu – jie siūlo... vartoti saldainius. Per gerai, kad būtų tiesa? Visa paslaptis glūdi įdare – saldainiai turi būti pagaminti saldymedžio pagrindu. Šis augalas jau daugybę amžių vartojamas liaudies medicinoje kaip vaistas nuo įvairių ligų, o dabar paaiškėjo, kad jis pasižymi dar ir ...
Gyvenime būna situacijų, kai dėl kokios nors priežasties nenorime (arba negalime) naudotis šiuolaikinio mokslo pasiekimais. Tokiais atvejais labai praverčia natūralios priemonės. Kaip ir kada jas naudoti? Štai keli praktiški patarimai.
Sveiko gyvenimo būdo propaguotojams terminas „adaptogenai“ greičiausiai nėra naujas ir nežinomas, bet daugumą kitų žmonių jis trikdo.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.