Jeigu norite verkti – verkite. Mokslininkai pataria netramdyti ašarų, kadangi tai – naudinga sveikatai.
Pasirodo, paverkus lieka lengviau ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Minesotos universiteto specialistai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad 90 % visų atvejų tai padeda pakelti nuotaiką. Esmė ta, kad verksmas slopina pyktį ir stresą, stiprina imunitetą ir netgi yra naudingas gydant širdies ligas, reguliuoja arterinį kraujospūdį ir saugo nuo aterosklerozės. Kai mes verkiame, streso metu susikaupusios cheminės medžiagos pasišalina kartu su ašaromis.
Emocingose ašarose daug mangano, mažinančio cholesterolio lygį kraujyje, ir kraujo spaudimą reguliuojančio kalio. Taip pat jose yra hormono prolaktino, sumažinančio negatyvius streso padarinius ir stiprinančio imunitetą. Moterų (ypač nėščiųjų) ašarose prolaktino lygis didesnis, negu vyrų – gal todėl jos verkia dažniau.
Verkiant kvėpavimas pagilėja, o tai padeda kovoti su stresu, slopina streso hormono kortizolio gamybą.
Mokslininkų teigimu, tie, kurie stengiasi atrodyti stiprūs ir nenori kitiems parodyti savo ašarų (ypač tai būdinga stipriosios lyties atstovams), kenkia savo sveikatai – negatyvios emocijos niekur nedingsta, žmogus tampa emociškai nestabilus, dirglus ir piktas. Verkimas yra natūrali organizmo apsauga, padedanti kovoti su skausmu ir stresu.
Bet, kaip pažymi tie patys mokslininkai, dažnas verksmas be priežasties nerekomenduotinas.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai