Gydytoja įvardijo, kaip apsaugoti save nuo miokardo infarkto ir insulto

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Gydytoja įvardijo, kaip apsaugoti save nuo miokardo infarkto ir insulto

Infarktas drastiškai mažina gyventojų skaičių. Ši liga yra būdinga ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, kaip esame įpratę manyti, tačiau ir jaunesniems. Nejaugi nėra vaisto, kuris pagelbėtų ir padėtų sveikti po infarkto ar insulto arba sumažintų šių ligų riziką? Gydytojai teigia, jog išeitis yra, tačiau vaistas apipintas blogais mitais atgraso žmones nuo vartojimo. Sveikata.lt komanda šį sekmadienį griaus nusistovėjusius mitus apie neigiamą šio vaisto poveikį organizmui. 

 

Laidos metu kalbinta profesorė, Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė Jelena Čelutkienė supažindins mus su statinais – vaistų grupe, kuri mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Dėl cholesterolio pertekliaus žmogaus organizme gali pradėti vystytis aterosklerozė, kurios rizika ženkliai padidėja žmonėms, įžengusiems į penktąją dešimtį. Atlikti klinikiniai tyrimai rodo – reguliariai vartojami statinai mažina blogojo cholesterolio kiekį ir gali tapti tiek puikia miokardo infarkto bei insulto prevencija, tiek padėti sveikti po šių ligų, užkirsti kelią jų pasikartojimui. 

 

Profesorės žodžius patvirtina ir kalbintas pacientas Edvardas, patyręs net tris miokardo infarktus. Po pirmojo pašnekovas laikėsi dietos, tačiau tai nebuvo veiksminga priemonė, pacientui krito svoris, bet cholesterolio rodmenys vis dar buvo gąsdinantys. Todėl Edvardui gydytojai paskyrė vartoti statinus. „Turėjau kaimyną su tokia pačia problema. Klausiau jo, kokius vaistus vartoja, o jis atsakė kad jokių. Dabar kaimynas jau amžinatilsį. Na, o man statinai padovanojo bent 15-18 metų.“ 

 

Deja, bet žmonės labai nenoriai vartoja statinus. Profesorius gastroenterologas Laimas Jonaitis teigia, jog mitas apie kepenis gadinančius statinus gajus daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių. Šiam mitui paneigti netgi buvo atliktas eksperimentas: dvejoms tiriamųjų grupėms buvo duodami skirtingi vaistai: statinai ir placebai. Po nuodugnių organizmo tyrimų padaryta išvada džiugina – kepenyse neaptikta jokio neigiamo statinų poveikio, kurio nesukeltų bet koks kitas vaistas. 

 

 

Su kokiomis problemomis susiduria gydytojai ir kodėl pacientai patys nutraukia gydymą sužinosite jau šį sekmadienį laidoje Sveikata.lt 9 val. ryte per TV3!

Komentarai

Panašūs straipsniai
Panašūs straipsniai