Didžiausios grožio klaidos žiemą, kurias darome kiekvienas

Didžiausios grožio klaidos žiemą, kurias darome kiekvienas

Net ir nuoširdžiai besirūpindami savo išvaizda, kartais darome klaidų. Žiemą ypač svarbu odą bei plaukus prižiūrėti taisyklingai, nes netinkamos priemonės ir būdai gali ilgam pabloginti jų būklę.

Pasak specialistų, didžiausi odos, plaukų ir nagų priešai žiemą yra šilto ir šalto oro kontrastai, drėgmės trūkumas bei netinkama priežiūra.

Kodėl reikalingi pokyčiai?

Apie tai, kad oda žiemą susiduria su pavojais, susimąstome tik tada, kai pajuntame pirmuosius to požymius – oda tampa sausa, parausta, suskeldėja, ją nemaloniai peršti. Norint to išvengti, šaltuoju metų laiku svarbu įsiklausyti į odos poreikius ir aprūpinti ją ne tik drėgme, bet ir maistinėmis medžiagomis, vitaminais, primena specialistai.

„Žiemą ypač aktualus odos maitinimas. Jeigu vasarą dažniau renkamės drėkinančius kremus, tai žiemą būtina pasirūpinti ir maitinančiomis kosmetikos priemonėmis. Labai svarbu nepamiršti ir tinkamos apsaugos – ne tik savo, bet ir vaikučių veidą bei rankas prieš einant į lauką reikia patepti apsauginiu kremu nuo šalčio. Šių kremų sudėtyje paprastai nėra vandens, jie būna riebesni ir gerai apsaugo net ir jautriausią odą“, - sako „Norfos vaistinės“ vedėja Giedrė Buzienė.

Žvarbus vėjas, dažna temperatūrų kaita ir sausas šildomų patalpų oras – visa tai sparčiai sausina odą. Bene pirmoji tai pajunta rankų oda. Plonoje plaštakų odoje beveik nėra riebalinių liaukų, todėl ši kur kas jautresnė šalčiui. Žiemai reikėtų rinktis intensyvaus poveikio rankų kremą.

Dažniausios klaidos

Vienas dažniausių klaidingų įsitikinimų apie odos priežiūrą žiemą – kad ji yra pernelyg jautri įprastoms valymo procedūroms, pavyzdžiui, šveitimui. Tiesa ta, kad odą neigiamai veikia nepašalintas negyvų ląstelių sluoksnis, kuris trukdo jai kvėpuoti bei įsisavinti drėkinamąsias bei maitinamąsias kosmetikos priemones. Anot grožio specialistų, žiemą nuolat kaitaliojantis orui iš šilto į šaltą, mūsų oda praranda drėgmę, sausėja, todėl jos paviršiuje lieka žymiai daugiau negyvų odos ląstelių, kurias būtina pašalinti. Būtent todėl šveitiklius naudoti būtina, tik žiemą juos reikėtų rinktis kiek švelnesnius, tinkamesnius jautriai odai.

Kita dažna klaida – nepakankamas drėkinimas. Vyrauja mitas, kad žiemą, esant minusinei temperatūrai, odą pakanka maitinti, o drėkinančių veido odos priežiūros priemonių reikia vengti. Iš tiesų yra priešingai – jei norite džiaugtis sveika, spindinčia, nepapilkėjusia oda, ją žiemą drėkinti būtina dar intensyviau nei paprastai. Geriausia naudoti kelias skirtingo poveikio drėkinančias priemones – veido ir paakių kremą, gelį, serumą. Jei visą dieną praleidžiate šildomoje patalpoje, naudokite ir purškiamą veido drėkiklį. Svarbiausia visas drėkinančias priemones naudoti bent pusvalandį prieš einant į lauką. Nenorintys išlaidauti ir specialiai žiemai pirkti naujų kosmetikos priemonių, į savo įprastą kremą gali įlašinti lašelį maitinančio aliejaus ir taip palepinti savo odą.

Svarbi ne tik kosmetika

Šaltuoju metų laiku specialistai pataria vengti odos valymo priemonių, kurių sudėtyje yra spirito, nes jos džiovina odą. Verčiau naudokite švelnius losjonus ir pienelius su natūraliais aliejais, o rytais, užuot prausęsi vandeniu, nuvalykite veidą losjonu. Žiemą patartina kuo rečiau praustis po labai karštu vandeniu, kuris stipriai nuriebina ir išdžiovina odą. Nusiprausus patariama rankšluosčiu netrinti odos, ypač veido, o švelniai ją nusausinti, nieko nelaukiant patepti kremu.

Norint per žiemą išsaugoti plaukų blizgesį, labai svarbu juos dažniau pamaitinti kaukėmis, aliejais. Idealiu atveju, plaukus reikėtų plauti ne rytais, kai skubame į darbus, o vakare prieš miegą ir leisti jiems išdžiūti natūraliai. Jei skubate, plaukus geriau išdžiovinti nekarštu džiovintuvu – į lauką jokių būdu negalima eiti drėgnais plaukais. Šaltuoju metų laiku reikėtų atidžiau rinktis ir kasdienį kūno prausiklį, pirmenybę teikiant tiems, kurių sudėtyje yra vertingų drėkiklių – odą puoselėjančių aliejų ar drėkinamojo kremo.

Tačiau vien geros kosmetikos, anot vaistininkės G. Buzienės, nepakanka. „Paspaudus šaltukui, į vaistinę užsukę žmonės vis dažniau prašo priemonių išsausėjusiai veido ir rankų odai. Sausa, drėgmę praradusi oda rodo, kad organizmui trūksta A ir E vitaminų, todėl žmonėms rekomenduojame ne tik specialius kremus, bet ir geriamus preparatus. Odą svarbu maitinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, todėl reikia pagalvoti ir apie tai, ką valgome, kiek vandens per dieną suvartojame, ar gauname pakankamai vitaminų“, - sako vaistininkė.

Norėdami pamaitinti ne tik kūną, bet ir odą bei plaukus, į valgiaraštį reikėtų įtraukti omega-3 rūgščių turinčių produktų – jūros žuvies, žaliųjų daržovių, vaisių ir riešutų.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas