Mitybos patarimai vyrams

Vyrų mityba apipinta mitais... Kokie turėtų būti jų pusryčiai? Kaip pamaitinti savo antrąją pusę, kad būtų ir skanu, ir naudinga?

Stereotipų taip paprastai neišrausi. Moterys mano, kad vyrai yra stiprūs, todėl jiems kasdien reikia daugybės energijos. Vadinasi, pusryčiai turi būti labai sotūs ir gausūs. Deja, jos smarkiai apsirinka... Ši išvada paskui save tempia begalę klaidingų įsitikinimų apie tai, kaip maitinasi tikri vyrai (pastarieji, beje, dėl to retai skundžiasi). Tad kokie gi mitai paplitę labiausiai?

„Labiausiai vyrams reikia baltymų. Kuo daugiau mėsos, tuo geriau.“ Ne vienas nuėjo šiuo klystkeliu, su pasimėgavimu dorodamas rytinę kiaušinienę ir keptą šoninę. Tiesa, kad vyrams reikia daugiau baltymų, negu moterims. Vis dėlto jiems per dieną visiškai užtektų delno dydžio liesos jautienos gabaliuko – vadinasi, baltymų kiekio svarba kiek per daug išpūsta.

Jeigu ryte valgoma daug baltymų turinčio maisto, tačiau negaunama angliavandenių, organizmas per dieną degins baltymus, o tai turės neigiamą įtaką raumenų masei (tai ypač svarbu tiems, kurie sportuoja).

„Žalumynai – ne vyrų maistas.“ Vyrai kalorijas sudegina greičiau, negu moterys, todėl „degalų“ jiems taip pat reikia daugiau. Ką gera gali duoti kažkoks paprastas vaisius ar ryšelis žalumynų?

Pirmiausia – augalinių skaidulų. Jos nelaikomos maistine medžiaga, nes negalime jų suvirškinti ir pasisavinti energijos. Vis dėlto nauda didelė: skaidulos sugeria drėgmės perteklių, toksinus, tulžies rūgštis ir pašalina iš organizmo. Antra – magnio, fosforo, kalio, geležies ir vitaminų (ypač A, B6 ir K).


Jeigu nesate dideli daržovių mėgėjai, nebūtina prisikrauti į lėkštę nekenčiamų salotų. Įdėkite į rytinį patiekalą šiek tiek brokolių – ši daržovė turi ankščiau minėtų vitaminų, taip pat ir augalinių skaidulų.

„Kad vyrai būtų sveiki, jiems geriausia valgyti jūros gėrybes (ypač austres).“ Kasdien valgomi moliuskai iš kantrybės išvestų net didžiausią jų gerbėją, sukeltų neapykantą ir pasibjaurėjimą pusryčiais...

Geriausias produktas – krabų mėsa. Baltymų ir cinko ji turi ne mažiau, negu žuvis. Riebalų joje nedaug, o galimybių, kaip ir su kuo ją valgyti – begalės: mėsytė idealiai tiks lengvoms rytinėms salotoms, sumuštiniams, omletams ir kitiems patiekalams. Žinoma, cinko austrėse tikrai labai daug – tai viena iš reikalingiausių medžiagų vyro organizmui. Vis dėlto dienos normą galima gauti valgant paprasčiausią avižinę ar kurią kitą neskaldytų grūdų košę – ir sočiau, ir naudos daugiau.

Subalansuotuose pusryčiuose turi būti iki 30 %  visų dienai būtinų maistinių medžiagų. Tie, kuriems jūros gėrybės rytais nekelia džiaugsmo, greičiausiai valgys košę, skrudintą duoną ir sausainius.

„Bulvės – tinkamiausias vyrams garnyras.“ Šis teiginys arčiau tiesos, nei kiti: bulvėse (ypač saldžiosiose) yra daug lėtai skaidomų angliavandenių, kurie padės išlaikyti aktyvumą visos dienos metu.

Tie angliavandeniai, kurie glikogeno pavidalu saugomi raumenyse „juodai dienai“, greitai išnaudojami (ypač gyvenant labai aktyviai), todėl jų atsargas reikia nuolat papildyti – antraip gresia pervargimas, išsekimas. Vis dėlto tai tikrai ne vienintelis ir ne pats naudingiausias angliavandenių šaltinis. Nė kiek ne prasčiau tinka ir pupelės: jos sočios, be to, turi daugiau naudingų medžiagų (baltymų, B grupės vitaminų, vitamino C, vario, cinko ir geležies).

Paįvairinkite mitybą tikrais čempiono pusryčiais.

» Rašyti komentarą