Šį kartą pakalbėkime ne apie skonio ir aromato stipriklius, o apie kitas šio įdomaus reiškinio priežastis. Kaip rodo naujausi tyrimai, pastaruoju metu žmonės tokie užimti, kad net nespėja iš tiesų paragauti maisto, kurį vartoja. Net 79 % iš jų nesugeba atskirti pačių pagrindinių skonių. Žmonės nebegali pasikliauti savo skonio receptoriais dėl greitų gyvenimo tempų. Atliktos apklausos rodo, kad 60 % apklaustųjų arba niekada neparagauja to, ką valgo, arba daro tai labai retai, ir dažniausiai nejaučia jokio skirtumo. Jautrumas skoniui taip pat smarkiai sumažėja, jeigu valgio metu žmogus užsiima pašaliniais dalykais.
Kas kaltas dėl to, kad mes nustojome mėgautis vienu iš didžiausių malonumų? Pripažinkime – daugelis iš mūsų net negali atsiminti, ką valgė pusryčiams ar pietums, nes nieko nepajuto. Kartais atrodo, kad nieko net į burną neįsidėjome. Pirmiausiai kaltę galima suversti laiko stokai. Net 93 % žmonių skonio nejaučia dėl to, kad valgo paskubomis, kur nors lėkdami. Tik 13 % apklaustųjų patikino, kad valgo toli nuo darbo, o net 50 % teigia manantys, kad maistas – tai viso labo degalai organizmui, dėl to jis tiesiog praryjamas, nespėjus juo pasidžiaugti.
Žmonių mitybos įpročiai parodo, kad valgymas nebeteikia jokio pasitenkinimo. Minėtoje apklausoje dalyvavo daugiau nei 1000 žmonių. Bandymo metu dalyviams buvo siūloma paragauti aštuonių sumuštinių ir pamėginti nustatyti, iš ko jie pagaminti. Savanoriai galėjo be klaidų nustatyti tik 35 % komponentų. 93 % neatskyrė jautienos nuo kiaulienos, 92 % – kumpio nuo tuno, o kiaulieną su vištiena supainiojo 78 % bandomųjų. Skaičiai verčia susimąstyti, todėl gydytojai skatina žmones valgyti sąmoningai.
Kodėl žmonės nustojo jausti maisto skonį?
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-05-25 16:39
Būtent, taip visi skuba šiais laikais, kad valgymas nebeteikia jokio malonumo
2012-05-25 16:39
as pvz papietauju per 5 minutes. Ta prasme mano valgymas trunka ne ilgiau nei 5 minutes. Tai kaip as ta skoni pajusiu...
2012-10-02 19:49