Kaip papuošalams naudojami metalai veikia mūsų savijautą?

Nuo seno taurieji metalai naudoti įvairių ligų gydymui (pavyzdžiui, jie būdavo dedami prie nudegusios arba pažeistos odos). Mūsų dienomis toks gydymas jau beveik nebepraktikuojamas, tačiau žinoti, kuo naudingi auksiniai, sidabriniai ir iš cirkonio pagaminti papuošalai, bus naudinga kiekvienam.

Auksas

Jeigu jums nuolat trūksta jėgų, auksiniai papuošalai – puiki išeitis. Jie suteikia energijos, tonizuoja organizmą ir pakelia nuotaiką. Auksas gerina kraujotakos sistemos veiklą ir padeda kovoti su skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opomis.

Šis metalas pirmiausiai rekomenduotinas žmonėms, sergantiesms virškinamojo trakto ir onkologinėmis ligomis. Auksinės grandinėlės gali netgi padėti įveikti aritmiją ir pagerinti širdies darbą, tačiau vyrams nederėtų nuolat nešioti papuošalų, pagamintų iš šio metalo (ypač žiedų) – laikui bėgant, jis oksiduojasi, išsiskiria medžiagos, kurios neigiamai veikia vyriškas lytines liaukas ir gali sutrikdyti seksualinį gyvenimą. Ne šiaip sau musulmonams kategoriškai draudžiama nešioti auksinius žiedus.

Sidabras

Pasižymi antibakteriniu poveikiu, ramina nervų sistemą, reguliuoja vidaus organų (smegenų, kepenų ir skydliaukės) bei virškinimo sistemos darbą. Ypač rekomenduotinas žmonėms, sergantiems lėtiniu bronchitu, gastritu, cukriniu diabetu ir urologinėmis ligomis. Padeda nuo rėmens.

Tiek auksiniai, tiek sidabriniai žiedai veikia svarbius ant rankos esančius taškus. Jeigu perspausite bevardį pirštą, galite sutrikdyti hormonų balansą, vidurinį – tikėtina, kad turėsite bėdų dėl aterosklerozės, rodomąjį – problemų dėl stuburo, o mažylį – dėl žarnyno. Dėl šios priežasties žiedus einant miegoti reikėtų nusiimti. Leiskite rankoms pailsėti.


Cirkonis

Papuošalai su cirkoniu padeda reguliuoti arterinį kraujospūdį, kovoti su įvairiais negalavimais, nuovargiu. Šis metalas rekomenduotinas žmonėms, sergantiems odos ligomis ir alergija, artrito ir bėdų dėl stuburo atveju. Cirkonis teigiamai veikia medžiagų apykaitos procesus, inkstų ir virškinamojo trakto darbą.

Cirkonio apyrankė ant dešiniojo riešo padeda hipertonikams ir žmonėms, kuriems svaigsta galva, ūžia ausyse ar pablogėja klausa. Ant kairės rankos nešiojama apyrankė tinka hipotonikams, sergantiems širdies ir skrandžio ligomis, labai dirglioms ir jautriai į besikeičiančius metų laikus reaguojančioms asmenybėms.

Be nikelio

Kai kurie papuošalai gali sukelti odos sudirgimą, paraudimą ir niežulį. Dažniausiai taip nutinka dėl nikelio, ir paprastai jo priemaišų būna auksiniuose papuošaluose.

Jeigu žinote, kad jūsų oda į nikelį reaguoja labai jautriai, jums visiškai netiks balto aukso dirbiniai (būtent juose nikelio yra daugiausia. Geltono aukso lydiniuose jo praktiškai nėra). Jeigu neturite galimybės įsigyti aukštos prabos žiedo, apyrankės ar grandinėlės, tiks aukso ir paladžio derinys. Paladis kiek brangesnis už nikelį, tačiau alergijos nesukelia.

Tai įdomu

Senovės indai tikėjo, kad:

 

  • Auskarai ausų speneliuose reguliuoja galvos smegenų veiklą ir gerina atmintį;
  • Apyrankė, nešiojama tarp alkūnės ir peties, veikia su širdimi ir plaučiais susijusius taškus;
  • Karoliai teigiamai veikia širdį, plaučius ir skydliaukę;
  • Ant talijos nešiojamas diržas spaudžia taškus, susijusius su kiaušidėmis, inkstais ir skydliauke.
» Rašyti komentarą