Kaip elgtis, jei nukrato elektra

Visi puikiai žinome, kad namuose visi laidai turi būti sutvarkyti: nekyšoti, nekaboti, būti tvarkingi ir t.t. Tačiau nelaimių gali pasitaikyti visiems, todėl būtina žinoti, kaip elgtis, jei žmogų nukrato elektra.

Ką reikia daryti, jei žmogų krečia elektra?

 

  • Niekada tiesiogiai nelieskite žmogaus, kuris vis dar liečia elektros šaltinį.
  • Pabandykite nutraukti elektros srovę ištraukdami laidus iš rozetės arba išjungdami elektros saugiklius.
  • Jei elektros srovės atjungti neįmanoma, susiraskite elektrai nelaidų daiktą (pavyzdžiui virvę) ir atsistokite ant nelaidaus kilimėlio šalia to žmogaus, kurį krečia elektra.
  • Virvės (arba kito nelaidaus daikto) pagalba pasistenkite atitraukti elektros krečiamą žmogų. Tarp jūsų ir to žmogaus jokiu būdu neturi pasimaišyti metalas ar drėgmė, nes tai yra geriausi elektros laidininkai.


Nukentėjusįjį atitraukus nuo elektros, būtina kuo atidžiau apžiūrėti: stebėkite, ar nėra rimtų nudegimų, ar žmogus nepatyrė šoko ir svarbiausia, įsitikinkite, kad jis neprarado sąmonės ir kvėpuoja. Jei atsirado nors vienas iš šių simptomų, kuo skubiau kvieskite greitąją pagalbą ir stenkitės jam padėti.

Jei žmogus nekvėpuoja

 

  • Paguldykite nukentėjusįjį prilaikydami jo galvą ir kaklą. Prasagstykite drabužius, kad krūtinės ląsta būtų laisva.
  • Viena ranka švelniai pakelkite smakrą, kita ranka atlošdami galvą, kad liežuvio šaknis nuslinktų nuo trachėjos. Neleiskite burnai užsiverti ir klausykitės ar žmogus kvėpuoja, stebėkite, ar juda jo krūtinė.
  • Jei nukentėjusysis nekvėpuoja, tokioje pačioje padėtyje užspauskite jam nosį smiliumi ir nykščiu, prispauskite savo burną prie jo burnos ir kelis kartus įpūskite oro. Atkreipkite dėmesį, ar žmogus turi pulsą. Jei pulso nėra, vadinasi nedirba širdis, taigi teks atlikti širdies masažą. Oro įpūsti reikėtų kas 5-6 paspaudimus.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
nesvarbu
2014-06-20 21:39
sunku ismokti jeigu zmogus nekvepuoja..
Osvaldas
2014-03-24 17:46
2012 laikiau pirmos pagalbos kursų egzaminą Aberdeen mieste, santykis 30:2, paspaudimų dažnumas maždaug 2 kartai į sekundę (tas mane nustebino), tačiau statistiškai šansas kad žmogaus širdis pradės vėl dirbti atliekant masaža 2%
KLAIDINA
2013-04-02 13:51
Straipsnis nesenas, bet kaip gaivinti, jau pasikeitę šiuo santykiu apie 10 metų.
O nuo 2011 metų, net Lietuvos įstatymuose patvirtinta pradėti nuo 30 krūtinės paspaudimų, o tik po to jei TU GALI (TAU SAUGU) įpūsti 2 kartus. Negali įpūsti spaudyk krūtinę ir lauk greitosios.
Dauguma mūsų turime vairavimui teises ir pažymėjimus pirmos pagalbos, tai kurgi tos žinios...Nors žurnalistai žmonių neklaidintų...