Kaip apsaugoti širdį?

Statistika negailestinga: kasmet nuo širdies ir kraujagyslių ligų nukenčia vis daugiau žmonių, o aukomis tampa vis jaunesni... Kaip to išvengti? Kaip sau padėti? Geriausias vaistas – profilaktika, todėl prisiminkime pagrindines taisykles, kurios padės užkirsti kelią problemoms ateityje.
 
Daugiau judėkite. Pradėkite lankyti sporto klubą arba baseiną (tačiau nepamirškite iš pradžių pasikonsultuoti su gydytoju, o pradėję sportuoti – įsiklausykite į savo kūną). Pasirinkite optimalų krūvį, nepersistenkite. Jei neturite laiko sportuoti, stenkitės daugiau vaikščioti gryname ore, kasdien greitu tempu nueikite po 3 km – gydytojų teigimu, tai teigiamai veikia širdį. Tinka ir šiaurietiškas vaikščiojimas su lazdomis (sudeginsite 45 % daugiau kalorijų, nei vaikščiodami įprastai, ir lavinsite ne tik širdį, bet ir kitus raumenis).
 
Taisyklingai maitinkitės. Valgykite daugiau vaisių, daržovių, žuvies, apribokite riebių ir keptų patiekalų suvartojimą. Rekomenduojamos kruopos, augaliniai aliejai ir pilno grūdo duona – šie produktai mažina cholesterolio lygį kraujyje, padeda išvengti trombų. Nepamirškite mėlynių, bruknių, abrikosų ir aviečių – šiose uogose gausu salicilo rūgšties, reguliuojančios kraujo krešumą. Jos yra ir aviečių lapuose, todėl jų patartina dėti į arbatas.
 
Sekite savo svorį. Papildomi kilogramai jums ne į sveikatą – padidėja cholesterolio ir cukraus lygis kraujyje, pakyla kraujospūdis ir smarkiai išauga aterosklerozės rizika. Riebalų sankaupos juosmens srityje ir aplink vidaus organus – svarbūs širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai.

 
Atsisakykite tabako. Cigaretės ir sveika širdis – nesuderinama.
 
Venkite kavos ir alkoholio. Gydytojai leidžia išgerti ne daugiau kaip tris nedidelius puodelius kavos per dieną. Nedideliais kiekiais tiek kava, tiek alkoholis nepakenks (kai kuriais atvejais bus netgi naudinga širdžiai), tačiau per dideli kiekiai širdies ir kraujagyslių sistemai suduos stiprų smūgį.
 
Kovokite su stresu. Žinoma, gyventi be streso mūsų dienomis tiesiog neįmanoma, tačiau su juo reikia kovoti. Amsterdamo mokslininkai įrodė, kad padidėjusi streso hormono kortizolio koncentracija net penkis kartus padidina riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Kovokite su stresu visais įmanomais ir jums priimtinais būdais (užsiimkite joga, gimnastika, medituokite, bendraukite su pozityviais žmonėmis, ieškokite teigiamų emocijų).
 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
juzef
2013-11-06 13:08
pabandikitė papulti pas gyditoja,kiek teks laukti?