Kad valgyti norėtųsi mažiau

Kaip įveikti apetitą, nepuolant kas keliolika minučių užkandžiauti sumuštinukais, saldainiukais ar tiesiog vaisiais? Mes tau atskleisime keletą būdų, kaip apgauti savo organizmą ir išvengti rizikos užsiauginti papildomo svorio.

Dietologai gali duoti gausybę patarimų, kaip pažaboti apetitą lengvais maisto produktais. Tačiau mokslininkai teigia, kad egzistuoja ir kitų, ne ką mažiau patikimų metodų. Kai kuriems iš jūsų šie metodai tiks netgi labiau, nei visiems puikiai žinoma gudrybė: išgerti stiklinę vandens.

Daug laiko žmonės manė, kad fizinis darbas sukelia alkio jausmą, tačiau mokslininkams pavyko išsklaidyti šį mitą. Britanijoje atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad reguliarūs fiziniai pratimai sureguliuoja hormonus, atsakingus už alkio jausmą: greliną ir peptidą.

Dabar jau aišku, kad grenilas  didina alkio jausmą, o peptidas priešingai, alkio jausmą slopina. Valandos trukmės treniruotė ant bėgimo takelio sumažina grelino kiekį ir padidina peptido lygį. Taigi fiziniais pratimai iš tiesų mažina apetitą.

Bėgimą galima pakeisti aerobikos pratimais, vandens aerobika, joga ar jėgos treniruotėmis. Ir vis dėl to, kai kurie po sporto teigia jaučiantys apetito padidėjimą. Galima teigti, kad tai dažniausiai būna ne dėl fiziologinių, bet dėl psichologinių asmenybės ypatybių. Taigi vienintelis dalykas, kurį gali išbandyti, tai pakeisti sporto rūšį.

Sporto salėje ne visuomet gali rasti išsigelbėjimą nuo padidėjusio apetito, taigi nepamiršk tikro išsigelbėjimo – namų ruošos darbų. Vos tik pajusi alkio jausmą, imkis naudingos veiklos: grindų plovimo, dulkių valymo, skalbimo ir t.t.

Beje, namų ruošos darbai ne tik sumažins apetitą, bet ir padės numesti šiek tiek svorio. Per vieną valandą:

 

  • Indų plovimas – 220 kalorijų;
  • Grindų plovimas – 325 kalorijos;
  • Langų plovimas – 265 kalorijos;
  • Skalbimas rankomis – 700 kalorijų;
  • Lyginimas – 200 kalorijų.

 

Mokslininkams pavyko įrodyti santykį tarp geros nuotaikos ir alkio jausmo. Pasirodo, kad nuotaika tiesiogiai įtakoja norą valgyti. Kuomet žmogus gerai nusiteikęs, jo organizme padidėja laimės hormono serotonino. Aukštas serorotinino kiekis leidžia pasisotinti daug greičiau.

Taigi – kuo geresnė nuotaika, tuo daugiau serotonino, tuo mažiau norisi valgyti. Tai tikriausiai pats maloniausias būdas, kuriuo galima sumažinti apetitą. Juo labiau jaustis visuomet laimingu – tiesiog nuostabu.

Motyvacija svarbi kiekviename žingsnyje, nesvarbu, ką darytum. Jei nėra stimulo, tai ir rezultato teks laukti labai ilgai. Mokslininkai teigia, kad viena iš geriausių motyvacijų – tai kitų žmonių sėkmės pavyzdžiai.

Tavo draugei pavyko pažaboti alkio jausmą ir ji jau sulieknėjo? O kodėl tau tai turėtų nepavykti? O gal tave kur kas labiau įkvepia lieknos gražuolės ant blizgių žurnalų viršelių? Toks variantas taip pat įmanomas. Tau tereikia rasti tai, kas labiausiai sustiprins tavo norą numesti svorio. Kiekvienas žmogus gali turėti individualią motyvaciją, tačiau vos tik rasi tą atspirties tašką, pamatysi, kaip susitvarkyti su alkiu iš karto pasidarys lengviau.

Mada ir stilius – tai pats geriausias savivertės palydovas, perdėta apetitą tiesiog žaibiškai pašalinantis iš savo kelio. Graži apranga gali tapti pačiu veiksmingiausiu motyvatoriumi kelyje į lieknėjimą.

Stenkis rengtis ne tik pagal savo skonį, bet ir pagal naujausias mados tendencijas. Tai padės tau išvengti streso naikinimo metodo valgant ir išmokys nuolatos stebėti savo figūrą. Po kurio laiko, juntamas pasitikėjimas savimi ir tiesiog žavinga išvaizda savaime sumažins užkandžiavimo poreikį.

Miegas – pagrindinis grožio šaltinis. Tą tu tikriausiai puikiai žinai. Tačiau ar kada nors pagalvojai, kad miegas gali tapti išsigelbėjimu ir nuo apsivalgymo?

Kartais, kad normalizuotum mitybą ir išmoktum reguliuoti alkio jausmą, pakanka tiesiog šiek tiek daugiau pamiegoti. Mokslininkai įrodė, kad mažai miegančio žmogaus organizme padidėja hormono grelino kiekis, o leptino – hormono atsakingo už apetito sumažėjimą – kiekis sumažėja.

Jei miego trukmė yra normali – nuo 7 valandų per dieną, hormono leptino kiekis būna didesnis nei grelino, todėl organizmas savaime reikalauja mažiau maisto. Žodžiu, kuo daugiau miego – tuo mažiau maisto.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
chamiakas
2014-05-25 20:00
Uzlipus ant svarstykliu galvoji- viskas, nuo siandien jokiu saldumynu. Pamatai sokolada- ne tokia as ir stora
as
2012-02-07 23:26
kai noriu miego visad labai daug valgau
ca
2012-01-13 19:14
man istiesu labiausiai padeda sportavimas