Ką reikia žinoti apie kefyrą: įdomūs faktai ir dažniausiai užduodami klausimai

Kefyras – mums gana įprastas produktas, tačiau keliantis nemažai diskusijų. Ar jis sveikiau už pieną? Kas turėtų jį gerti, o kam jo geriau atsisakyti? Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus!
 
Kuo šis produktas naudingas?
 
Didžiausias rūgštaus pieno produktų privalumas – juose yra naudingųjų pieno rūgšties bakterijų, panašių į tas, kurios gyvena žmogaus skrandyje. Jos svarbios virškinimui. Kefyras teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos veiklą, taip pat yra geras kalcio ir baltymų šaltinis.
 
Kitos savybės:
 

  • Apsauga nuo vėžio. Japonų mokslininkai nustatė, kad kefyras padeda užkirsti kelią onkologinėms ligoms, neleidžia formuotis augliams.
  • Imuniteto apsauga. Jeigu kefyrą vartosite reguliariai, pagerinsite leukocitų (baltųjų kraujo kūnelių) darbą. Pastarieji yra atsakingi už stiprų imunitetą.
  • Padeda nuo pagirių. Šio produkto sudėtyje yra organinių rūgščių, kurios iš organizmo padeda pašalinti alkoholio skilimo produktus, todėl po stiklinės kefyro pagirių kamuojamas žmogus pasijunta geriau.
  • Šviežias kefyras užkerta kelią vidurių užkietėjimui, pasižymi laisvinamuoju poveikiu ir pagerina žarnyno mikroflorą.
  • Iškrovos dienos, kuomet geriamas tik kefyras, padeda numesti svorio ir pagražinti kūno linijas. Šis gėrimas aprūpina organizmą pakankamu skysčių kiekiu, tačiau kalorijų turi palyginti nedaug.
  • Airijos ir Kanados mokslininkų atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad šis gėrimas pasižymi raminamuoju poveikiu. Būtent todėl geriau jo nevartoti tada, kai reikia labiau susikaupti – pavyzdžiui, prieš egzaminus.
  • Kefyras turi mažiau kalorijų nei jogurtas. 100 g jogurto yra maždaug 68 kcal, o 100 g kefyro – 59 kcal. Be to, pastebėtina ir tai, kad liesas kefyras nėra naudingesnis už riebų. Jų cheminė sudėtis yra beveik vienoda: pieno bakterijų ir B grupės vitaminų liesame produkte yra tiek pat, kiek ir riebiame. Vienintelis skirtumas nebent tas, kad vitamino A su neriebiu kefyru gausite mažiau, kadangi jis tirpsta riebaluose.
  • Kefyras mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat šiame gėrime gausu kalio, kalcio, fosforo ir kitų naudingų mikroelementų.
  • Tai – puikus desertas. Jeigu nesugalvojate, kaip gerti kefyrą, arba jeigu jums jo skonis nelabai patinka, naudokite kefyrą trintiems kokteiliams (pavyzdžiui, su bananais, obuoliais ir trupučiu cinamono).


Ar kefyras naudingas visiems?
 
Deja, ne. Yra žmonių, kuriems šis produktas nerekomenduojamas. Jeigu sergate skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, pankreatitu, lėtiniu hiperacidiniu gastritu (esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui) – kefyro turėtumėte vengti.
 
Taip pat kefyro negalima duoti vaikams iki 7 mėnesių amžiaus – geriau nuo metų, ir ne daugiau kaip po 100 ml per dieną.
 
Ar liesas kefyras naudingiau už įprastą?
 
Nelygu, kaip pažiūrėsite. Viena vertus, liesame kefyre mažiau riebalų, todėl riebaluose tirpūs vitaminai įsisavinami prasčiau. Kita vertus – jeigu išsikėlėte tikslą numesti svorio, jums reikėtų rinktis būtent liesą kefyrą.
 
Ar „bio“ ir įprastas kefyras yra tas pats?
 
Biokefyro sudėtyje yra daugiau naudingųjų bakterijų. Lyginant su įprastu kefyru, jis „aktyvesnis“, padeda greičiau pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus.
 
Kas naudingiau: pienas ar kefyras?
 
Iš šių dviejų gėrimų vakare geriau rinktis antrąjį. Jei renkatės pieną, turėkite omenyje, kad gerti jį reikia likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki miego. Kefyras įsisavinamas beveik iš karto, jo galima pagurkšnoti nors ir prieš pat miegą.
 
Taip pat pastebėtina, kad kalcis iš kefyro įsisavinamas geriau, nei iš pieno. Nors abu gėrimai blogina geležies įsisavinimą, šiuo atveju kefyras taip pat naudingiau.
 
Kalbant apskritai – suaugusiesiems kefyras iš tikrųjų naudingesnis.
 
Kada ir kam rekomenduojama gerti kefyrą?
 
Šis produktas ypač naudingas šiais atvejais:
 

  • Nuo disbakteriozės;
  • Sergant kepenų ligomis;
  • Sergant cukriniu diabetu;
  • Sergant autoimuninėmis ligomis;
  • Jeigu skrandžio rūgštingumas yra sumažėjęs (tokiu atveju rekomenduojama gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną, prieš valgį);
  • Nuo vidurių užkietėjimo (šviežias kefyras).

 
Kokia paros norma?
 
Suaugusiam žmogui per dieną norma laikoma 200-400 ml kefyro per dieną.

» Rašyti komentarą