Gydomoji bado dieta

Tiek stiprioji, tiek dailioji lytis nori atrodyti patraukliai, turėti idealią figūrą ir žavėti aplinkinius. Tačiau sukaupti nereikalingų kilogramų daug paprasčiau, negu jų atsikratyti...

Gerai tai ar blogai, tačiau iš daugybės lieknėjimo būdų negalima išskirti nė vieno, kuris organizmui būtų visiškai nekenksmingas. Badavimas – ne išimtis. Vienintelis jo privalumas yra greitas svorio kritimas, tačiau visiškas maisto atsisakymas nepraeis be pasekmių. Gali būti, kad tai sukels labai rimtų sveikatos problemų.



Pradėkime nuo gerų žinių: bado dieta tikrai padeda sulieknėti. Tačiau tik gydomoji, ir tai tik prižiūrint specialistui. Jis turi jums rekomenduoti, kaip prieš gydomąją bado dietą išvalyti savo organizmą. Paprastai rekomenduojama valyti storąją žarną (paprasčiau tariant, daryti klizmą). 4–6 praplovimai padės išvengti kenksmingų medžiagų įsiurbimo. Pirmoje gydomojo bado stadijoje netenkama nuo 100 g iki 1 kg svorio per dieną, tad numesti per savaitę 5–6 kg yra visiškai realu.

 

Labiausiai paplitęs gydomosios bado dietos tipas – „šlapias“ badas. Tai reiškia, kad žmogus visiškai atsisako maisto, tačiau vartoja neribotą kiekį vandens. Pagal trukmę bado dieta skirstoma į trumpą (1–2 dienos), vidutinio ilgumo (3–7 dienos) ir ilgą (7–40 dienų). Jeigu neturite patirties, pastarųjų dviejų tipų geriau atsisakyti, o ir pirmas nėra toks jau malonus. Ar jūsų organizmas pripažins tokį racioną, kuriame – tik vanduo? Savavališkų veiksmų imtis negalima – tai gali baigtis netgi mirtimi. Prieš ryžtantis šiam žingsniui, būtina pastudijuoti literatūrą šia tema ir pasikonsultuoti su specialistu.

Kodėl gelbsti badavimas?

Trumpam susimąstykite: kodėl ir nuo ko mes priaugame svorio? „Nuo maisto!“, atsakys daugelis. O kada mes persivalgome? Neretai taip nutinka dėl streso – vieniems tuo tarpu apetitas išnyksta visiškai, kiti gi ieško paguodos ir nusiraminimo šaldytuve. Be to, kad padidėja žmogaus kūno masė, taip pat sutrinka ir normali vidaus organų veikla, todėl pablogėja savijauta ir nuotaika. Jis vėl patiria stresą ir ima suvartoti dar daugiau maisto. Būtent dėl šios priežasties badavimą galima drąsiai laikyti gydomuoju – šis metodas padeda atkurti normalią vidaus organų veiklą ir pakeisti požiūrį į sveikatą. Tie, kurie ją išbandė, dažniausiai pripažįsta, kad po to ėmė valgyti tam, kad gyventų, o ne atvirkščiai.



Privalumai norintiems sulieknėti

Kokius bado dietos privalumus galima išskirti tiems, kurie nori sulieknėti? Pradėkime nuo to, kad daugumos dietų poveikis būna trumpalaikis. Jeigu gi badaujama siekiant išsaugoti ar pagerinti sveikatą, tai padeda ilgam (o gal net ir visam gyvenimui) išlaikyti pasiektus rezultatus. Be to, gydomojo bado metu nutirpę kilogramai nekelia grėsmės organizmui. Daugelis žmonių pabrėžia, kad jiems lengviau iškęsti visišką maisto atsisakymą, negu laikytis monodietos arba iškrovos dienų.

Privalumas ir tai, kad oda nenukąra (ši taisyklė negalioja pagyvenusiems žmonėms), o savijauta pastebimai pagerėja. Pilnumo jausmas mąžta, tuštinimasis ir kraujospūdis normalizuojasi, kvėpavimas tampa normalus, atsiranda lengvumo jausmas ir judesių laisvė.

Naudingi patarimai

Atminkite, kuo daugiau žmogus turi nereikalingų kilogramų, tuo greičiau krinta jo svoris. Būtent todėl lengviau numesti 20 kg, o ne 5. Lengviau svoris tirpsta tiems, kurie bado metu daugiau miega, o ne tiems, kurie yra fiziškai aktyvūs. Jeigu norite išmėginti šį metodą, jums bus ne pro šalį apsilankyti saunoje – kilogramai nutirps greičiau.



Pagrindiniai lieknėjimo principai

 

  • Jeigu ketinate badauti, būtinai prieš tai apsilankykite pas gydytoją. Kad ir kaip norėtumėte sulieknėti, atminkite, kad svarbiausia yra jūsų sveikata.
  • Dieną prieš badą paruoškite savo organizmą: atsisakykite stiprios arbatos ir kavos, gyvulinės kilmės baltymų (mėsos, žuvies, pieno, kiaušinių) ir riebalų. Maistas turi būti kaip galima lengvesnis. Nereikia vakare valgyti „atsargai“. Kitą rytą patartina pasidaryti klizmą arba išgerti laisvinamųjų.
  • Jeigu badas baigiasi, nereiškia, kad galima iš karto grįžti prie įprasto maisto – jūsų skrandis ir žarnynas tam dar nepasiruošę. Perėjimas turi būti laipsniškas.
  • Grįžimas prie įprasto raciono turi trukti tiek, kiek ir pati bado dieta. Pirmas maistas – tai puodelis nesaldintos žaliosios arbatos. Pusryčiams galima suvalgyti šviežių morkų ir kopūstų salotų su citrinos sultimis.
  • Jeigu badas truko vieną dieną, pietums galima suvalgyti šiek tiek virtų daržovių, o vakare apsiriboti pora obuolių ir stikline kefyro. Jeigu nevalgėte tris dienas, pirmąją dieną po bado tinka šviežių daržovių ir žalumynų salotos, sultys, antrąją galima pridėti daržovių sultinio, trečiąją – daržovių sriubos, šiek tiek virtų daržovių.
  • Svarbiausia naujų produktų įtraukti į savo racioną po truputį, antraip tai gali pakenkti sveikatai. Tik po to, kai baigsis pereinamasis laikotarpis, galima grįžti prie įprasto maisto.
  • Bado metu gyvenkite sveikai, tačiau fizinių krūvių geriau vengti, nes ir pats badavimas organizmui jau yra didelis stresas.
  • Tokios dietos metu reikia visiškai atsisakyti tabako ir alkoholio.
  • Badauti iki trijų dienų galima ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Pirmasis badavimas neturi trukti ilgiau kaip 1 dieną, nes jūs nežinote, kaip sureaguos jūsų organizmas. Jeigu viskas gerai, galima kas savaitę pasidaryti „bado dieną“. Po poros mėnesių galėsite pamėginti iškęsti badą iki trijų dienų.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ina
2022-07-02 21:21
Sveriau55kg per žiemą priaugau 8kg mano ūgio 165cm
Kristina
2019-02-28 23:01
Sveiki asjau trečią dieną badauja su sultimis daržovių ir vaisių pirmą dieną buvo keista o dabar kaip ir nieko geriu du litrus su pusę vandenį alki jaučiu tik tiek galva paskausta žiūrėsim kaip čia bus padavimas mano penkios dienos
Simutte
2016-10-21 11:20
Man per keturias dienas minus 4 su puse.
Simutte
2016-10-21 11:18
Labukas jau ikopiau i 5 diena .Jauciuosi labai gerai ,alkio nejauciu.tik vat labai norisi pasilepinti saules spinduliais kadangi niera teks eiti i soliariuma.
dinera
2014-08-22 17:51
laikausi sios dietos jau antra diena, geriu morku , obuoliu sultis, ir vistienos su darzovemis nuovira be prieskoniu zinoma . Valgyti nenoriu , tik miego kazkaip traukia